Aj na chudnutie je najlepšie ísť s rozumom !

Pre všetkých, ktorí  už prestali veriť na zázraky v chudnutí , tu máme dobrú správu.

Ak medzi nich patríte, nezúfajte a nevzdávajte svoje snahy a pokusy schudnúť. Keď začnete znovu, ešte raz, tentoraz pod vedením odborníka a s podporou okolia, máte veľkú šancu na úspech.

Presne pre vás  práve otváram prvý jesenný kurz zdravého chudnutia  STOB v Bratislave.

jabličko

Výskumy ukázali, že metóda kognitívno-behaviorálnej terápie ( KBT ), používaná v kurzoch STOBu, má najlepšie výsledky z hľadiska udržania váhových úbytkov a je široko podporovaná odborníkmi v obezitológii.

Metóda je založená na tom, že sa zaoberá okrem stravovacích a pohybových odporúčaní tiež tým, ako previesť teoretické vedomosti do praxe a ako docieliť splnenie svojich predsavzatí a posilniť vôľu.

Netešte sa na žiadne predpísané diéty!

V kurzoch Stobu sa klienti postupnými krokmi učia sami si zostavovať jedálniček. Výhodou je prispôsobenie jedálnička svojim vlastným chutiam a po skončení kurzu tiež nezávislosť na odborníkovi.

K voľbe optimálnej skladby stravy klientom významne pomáha tiež internetový program Sebekoučink na webe www.stobklub.cz, ktorý je schopný vyhodnotiť optimálny pomer živín v strave a poskytnúť okamžitú spätnú väzbu s odporúčaním, akým spôsobom jedálniček upraviť.

Ako ale vytrvať a naplánovaný režim udržať?

Aj na to myslí metóda KBT v kurzoch STOB. Zameriate sa totiž tiež na svoje myslenie a postoje k redukcii váhy, čo vám pomôže lepšie identifikovať podnety, ktoré vám predtým chudnutie sťažovali. Klasickým príkladom je riešenie stresu jedlom, kedy podnetom ku konzumácii potravy nie je hlad.

V kurze sa budete pod vedením lektora snažiť sami prísť na spôsob, ako takýmto podnetom čeliť. Na každého človeka funguje iný spôsob riešenia, a preto budete mať možnosť poradiť sa aj s ostatnými účastníkmi kurzu. V priebehu jedenácťtýždňového programu budete mať dostatok času si nové zručnosti natrénovať a upevniť, prípadne konzultovať svoje skúsenosti s lektorom.

Bez pohybu to väčšinou nejde. Preto je súčasťou lekcie tiež hodina cvičenia, ktorá je  prispôsobená ľuďom s nadváhou, preto sa nikto nemusí pohybu obávať. Naviac máte možnosť využiť meranie telesného zloženia prístrojom InBody 230.

Poistenci VŠZP majú 10% zľavu na kurzy zdravého chudnutia STOB.

Informácie : 0917 916 455, 02/55 96 0111, hanka@poradcaprevyzivu.sk, www.poradcaprevyzivu.sk.

 

Komentáre

komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *