Analýza zloženia tela na prístroji InBody I.

Diagnostický prístroj In body 230 je jedným z najnovších a najspoľahlivejších prístrojov pre diagnostiku a analýzu zloženia ľudského tela.

Je dôležitou pomôckou pri zisťovaní efektivity a dodržiavania redukčného režimu, alebo len úpravy stravovania a zvýšenia pohybovej aktivity. Analýzou zistíme, či  sa klient pravidelne stravuje, jeho  pitný režim,  ako sa mu navyšuje alebo ubýva svalová hmota  a redukuje tuk.

Prístroj InBody 230, ktorý používame v našom Centre výživy a zdravia lekárne Hygeia na Budovateľskej ulici v Bratislave, využíva najnovšiu technológiu DSM-BIA ( priamo rozdeľujúca viac-frekvenčná bioelektrická impendančná analýza ).

Ide o princíp  odlišného šírenia elektrického prúdu nízkej intenzity v rôznych biologických štruktúrach : aktívne svalové tkanivo sa vďaka vysokému obsahu vody správa ako dobrý vodič elektrického prúdu, tukové tkanivo je oproti tomu izolátor.

Ľudské telo nie je merané ako jeden valec,  ale je rozdelené na 5 merateľných segmentov, a tým sú oveľa presnejšie výsledky meraní s ohľadom na rôzne typy ľudí.

DSM-BIA používa  pri analýze viacfrekvenčný elektrický prúd a preto sa môžu merať aj také hodnoty, ako je vnútrobunková a mimobunková voda, nakoľko prúdy o vyšej intenzite prenikajú aj cez bunečné membrány.

Analýza je rýchla, trvá 3 minúty. Klient musí byť bosý, oblečenie môže mať. MeraJú sa klienti od 6 – 99 rokov, okrem pacientov s kardiostimulátorom.

Pravidelné vyšetrenie na InBody je veľmi motivačné, nakoľko sami vidíme zmeny, ktoré sa odohrávajú v našom tele pri zmene našich stravovacích návykov a zvýšení pohybovej aktivity. A  preto spolu s výživovým plánom a vhodnou pohybovou aktivitou je efektivita takého znižovania nadvády veľmi vysoká.

Diagnostiou InBody zistíme : zloženie tela, svaly – tuky, diagnozu obezity, vyváženosť postavy, retenciu vodu-otoky, viscerálny- útrobný tuk, doplňujúce údaje, komplexné vyhodnotenie, rastový diagram, cvičebný plán.

,

Viacej informácií na www.poradcaprevyzivu.sk, alebo tel. 02/55 96 0111.

 

Komentáre

komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *