Viete, ako navzájom reagujú lieky, ktoré užívate ?

Už dlhšie som uvažovala  rozšíriť ponuku služieb lekárne Hygeia v zdravotnom stredisku na Budovateľskej ulici  v Bratislave  o nový projekt liekových interakcií. 

Lieková interakcia znamená, že jeden liek mení účinok iného a to zvýšením, znížením, zmenou alebo záníkom jeho liečebného účinku. Môže vzniknúť aj kombináciou liekov a výživových doplnkov ( trezalka, Ginko biloba ), potravín, nápojov ( grepfruitový džús, mlieko, alkohol ), alebo vplyvom chemických látok v našom prostredí ( cigaretový dym ).

Niektoré z týchto interakcií môžu byť pre pacienta nebezpečné a  poškodiť jeho zdravie. Liekové interakcie niekedy  spôsobuje aj samoliečiteľstvo. Vyšší výskyt interakcií liekov býva u seniorov a  chronicky chorých pacientov.

Na  individuálne liekové poradenstvo a zistenie interacií liekov sa  môžete objednať osobne priamo v lekárni,   alebo telefonicky ( tel.č.02/55 96 0111 ). Spoločne s Vami zistíme, či  Vaše lieky správne užívate, ako sa navzájom ovplyvňujú, ich vedľajšie a nežiadúce účinky, ako reagujú s potravou.

V prípade zistenia interakcií Vám pomôžeme nájsť riešenie v spoluprácii s Vašim ošetrujúcim lekárom. Naše poradenstvo je bezplatné.

 

 

 

 

 

Komentáre

komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *